Najít prodejce
DOPRAVA ZDARMANAD 1000 KČ

FAQ | Časté dotazy

Chcete poradit s výběrem spotřebiče, nebo si s něčím nevíte rady při jeho používání? Potřebujete najít řešení problému? Neváhejte nás kontaktovat a rádi se Vám budeme věnovat.
  

V případě zájmu můžete využít kontaktní formulář >

Provozní doba | Po-Pá 9:00-17:00 | info@sencor.cz
Pro rychlejší komunikaci si prosím připravte model spotřebiče a sériové číslo (umístěno na spodní části spotřebiče). V případě záručního servisu, datum zakoupení. Kde najít název modelu a sériové číslo

Všechny dotazy Automatické espresso Kuchyňský robot Robotický vysavač Páková espressa Tyčové vysavače Koloběžky Meteostanice

 
 Mám nefunkční aplikaci a mohu se dostat jen na hlavní stránku?
Doporučeme odinstalovat aplikaci a nainstalovat znovu. Pokud byl vysavač spárovaný, opět se v aplikaci připojí.

Co je automatická samočistící funkce?
Jedná se o funkci, při které je vnitřní okruh přístroje propláchnut určeným  množstvím vody. Díky tomu se z míst, kde mohou ulpívat kávovinové usazeniny, tyto jemné nečistoty odstraní.  Tento proces obvykle probíhá při vypnutí spotřebiče. Lze jej spustit i manuálně.

Jak mám skladovat kávu?
Kávu je nezbytné skladovat v suchu (při navlhnutí  se mění její vlastnosti - ve vlhku ztrácí aroma a chuť), s vyloučením okolních pachů - káva přebírá čichový i chuťový profil z prostředí, výkyvy teplot - v tomto případě hrozí ztráta aroma, oxidace, žluknutí olejových částic obsažených v kávě, světla - způsobuje rozklad látek obsažených v zrnech

Jaká metla je vhodná na vyšlehání bílku a šlehačky? 
Na vyšlehání bílku je vhodná šlehací balonová metla.

Musím na ručním vysavači držet vypínač po celou dobu vysávání?
Vypínač se stisknutím přepne a spustí tak vysávání, není tedy třeba jej po celou dobu vysávání držet.

Spuštění koloběžky
Zapínacím tlačítkem zapněte koloběžku, po zobrazení dvou vodorovných čárek stiskněte spouštěč, dokud se nezobrazí číslo 16, poté stiskněte brzdovou páčku.

Kdy musím provést nové nastavení wifi spojení?
/pro meteostanice SWS 12500 a SWS 9898/
Je potřeba provést nové nastavení a připojení meteorologické stanice k wifi routeru, pokud dojde ke změně alespoň jednoho bodu níže: 

- při výměně wifi routeru,
- meteorologická stanice bude připojena k jiné wifi síti,
- při změně SSID (název wifi sítě), hesla wifi sítě nebo wifi zabezpečení,
- po továrním nastavení vašeho wifi routeru. 

Postupujte podle uživatelské příručky dodané v balení meteorologické stanice.

V cloudových serverech vidím meteorologickou stanici offline.
/pro meteostanice SWS 12500 a SWS 9898/
Pokud se vám nedaří připojit meteorologickou stanici hned od prvního okamžiku:
- Ujistěte se, že vygenerované „Station ID“, „Station key“ cloudovým serverem jsou bezchybně přepsané do nastavení meteorologické stanice. Dodržujte speciální znaky, velká, malá písmena a čísla. Doporučujeme vygenerované „Station ID“, „Station key“ kopírovat pomocí klávesové zkratky Ctrl + C (kopírovat) a Ctrl + V (vložit).
- Proveďte kontrolu internetového připojení.
- Proveďte kontrolu připojení stanice v rámci lokální sítě jednoduchým dotazem „ping“ z příkazového řádku systému Windows. Je nutné znát IP adresu, která byla přidělena wifi routerem meteorologické stanici.
- Ověřte, zda nedochází k síťové blokaci firewallem nebo jiným nástrojem.

Má při nabíjení vysavače blikat indikátor stavu nabíjení a ukazatel stavu nabití? Když dám vysavač na nabíjení, tak nic neindikuje, že se nabíjí.
Při nabíjení vysavače indikátor stavu baterie bliká. Je-li nabita na plnou kapacitu, svítí nepřerušovaně. Stav baterie se průběžně zobrazuje v průběhu vysávání. 

Párování koloběžky s aplikací
- koloběžka musí být zapnutá a spuštěná (připravená k jízdě)
- než spustíte aplikaci ve vašem chytrém telefonu ujistěte se, že máte povolená všechna oprávnění, které aplikace vyžaduje a také zapnutou funkci POLOHA ve vašem telefonu
- pomocí aplikace SENCOR SCOOTER vyhledejte koloběžku, kterou chcete párovat s mobilním telefonem

Která metla je vhodná na mísení středně těžkých těst? 
Na mísení tohoto typu těst je vhodná míchací metla.

Jak velký hrnek mohu použít do automatického kávovaru?
S použitím odkapávací misky lze použít hrek do výšky 10 cm, při vyjmuté odkapávací misce až do výšky 15 cm.

Které modely pákových kávovarů mají program na našlehání mléka?
Našlehat mléko lze u modelů SES 4050SS, SES4040BK, SES4900SS, SES1700BK, SES4010SS, SES1710BK, SES4700BK

Aplikace hlásí  zaseknutý nárazník? 
Doporučujeme několikrát poklepat na nárazník po celé délce, aby se případně uvolnil mikrospínač, kterých je po délce nárazníku několik. Pokud to nepomůže, odešlete vysavač do servisu, aby nárazník demontovali a odblokovali. Před odesláním vysavač řádně zabalte a vypněte hlavní vypínač.

Robotický vysavač hlásí vypnutý hlavní vypínáč i přesto, že je zapnutý? 
Doporučejeme výměnu baterie

Mohu do pákového kávovaru použít E.S.E. Pody?
Ano, jejich použití nic nebrání, průměr podu musí odpovídat průměru nerezového sítka v páce.

Na kávovaru mi stále svítí kontrolka odvápnění. Odvápnění jsem provedla, ale kontrolka stále svítí. Co mohu ještě udělat?
Svítící kontrolka odvápnění, i přes jeho provedení, značí,  že proces nebyl správně dokončen. Doporučujeme provést následující postup: Doplňte vodu mírně nad horní rysku nádržky. Spustťe odvápnění, nechte čerpadlo pracovat do chvíle, než kávovaru dojde voda a rozsvítí se kontrolka. Teprve poté vyjměte nádržku, doplňte vodu, a nechte přístroj pokračovat v odvápnění. Přístroj během procesu cyklicky čerpá vodu s odvápňovacím roztokem. Správný konec odvápnění se tedy pozná tak, že se přistroj sám vypne. Po jeho opětovném  zapnutí už kontrolka nesvítí.

Je v pořádku, že se metla nedotýká dna mísy? 
Ano je to v pořádku. Vždy musí být zachována určitá mezera, mezi metlou a dnem mísy. Pokud by to tak nebylo, docházelo by ke znehodnocování  jak metly, tak mísy i připravovaných potravin. Při vhodném navolení rychlosti a množství potravin, je těsto zpracováno beze zbytku. Nejedná se o důvod k reklamaci či vrácení zboží. 

Zapnutí / vypnutí tempomatu
Vypnutí / zapnutí tempomatu je možné provádět výhradně v aplikaci SENCOR SCOOTER

Mohu ponechat nabíjecí stanici stále v zásuvce, aby se vysavač neustále nabíjel, nebo je lepší jej nabít a odpojit?
Vysavače obsahují vlastní elektroniku, která si upravuje proces dobíjení tak, aby byl co nejúčinnější s minimálním odběrem energie a se zohledněním ideální výdrže akumulátorů. Z tohoto důvodu doporučujeme udržovat vysavač  v nabíjecí stanici, neustále připojené k elektrickému proudu.

Meteorologická stanice se odpojuje od wifi routeru.
/pro meteostanice SWS 12500 a SWS 9898/
Pokud dochází k častým výpadkům přenosu meteodat do cloudových serverů:
- Zkontrolujte pokrytí wifi signálu, zda zasahuje plně i do umístění meteorologické stanice. Pokud máte pochybnosti, umístěte meteorologickou stanici blíže k wifi routeru.
- Zkontrolujte, zda váš používaný wifi kanál není nastaven i na jiném wifi routeru ve vašem okolí. Tím pádem může docházet k vzájemnému zarušení.

Nedaří se mi připojit k meteorologické stanici pro první nastavení.
/pro meteostanice SWS 12500 a SWS 9898/
 - Na meteorologické stanici stiskněte tlačítko AP, dokud nezačne na LCD panelu blikat – tímto stavem je indikována připravenost k připojení k vašemu počítači.
 - Doporučujeme k prvnímu nastavení používat osobní počítač se systémem Windows.
 - Ověřte, že všechny připojené síťové kabely, modemy a síťová zařízení jsou v době připojování meteorologické stanice odpojeny od vašeho osobního počítače. Tím předejdete kolizi IP adres meteorologické stanice a jiného síťového zařízení.
 - Vypněte a zapněte internetový prohlížeč a zadejte do vyhledávacího pole IP adresu 192.168.1.1, případně použijte tvar: http://192.168.1.1.

Mohu baterie ve vysavači vyměnit?
Kromě modelu SVC0725, kde lze baterie vyměnit uživatelsky, doporučujeme výměnu vyřešit novou ruční jednotkou, neboť je to ekonomicky výhodnější.

Reset koloběžky
Pokud je koloběžka ve stavu, kdy ji nelze párovat s mobilním telefonem, nebo nereaguje zapínací tlačítko v zapnutém stavu. Proveďte restart koloběžky pomocí připojení nabíjecího adaptéru (koloběžku nabíjejte po dobu 1 minuty). Připojením nabíjecího adaptéru se odpojí řídicí jednotka od zdroje energie.

Jaký druh nástavce mám použít na hutné těsto, chlebové těsto, těsto na pizzu?
Na hutná-kynutá těsta použijte hnětací hák.

Robotický vysavač v průběhu vysávání  hlásí chybovou hlášku "Autonabíjení selhalo"?
Doporučejeme výměnu baterie

Které modely automatických kávovarů mají program na našlehání samostatného mléka?
Našlehat samostatně mléko lze u modelu SES 9010CH, SES 9020NP, SES 9200CH.

Při přípravě kávy/capuccina/nebo při čištění trysek kávy a mléka vyteče voda do misky na kávovou sedlinu. Je to v pořádku?
Průtok vody skrz kávový "puk" je dán několika faktory. Tlakem vody, která je přes "puk" tlačena, jemností kávy namleté do "puku", dotažením páky do závitu těla. Pokud je páka příliš volná, nebo káva namletá příliš na jemno, případně pokud dojde k zanesení sítka, může dojít k přetečení tlačené vody přes okraj páky. Doporučujeme použít kávu umletou na espresso (hrubší mletí) a zkontrolovat / vyčistit sítko.

Přístroj při prvním použití krásně napěnil mléko, vyčistili jsme jej dle návodu, ale další dny již pěnění mléka nefunguje.
Pokud automatický kávovar nevyrábí kvalitní mléčnou pěnu, je v první řadě nezbytné provést řádné pročistění hadičky nasávání mléka.

Jaký druh nástavce je vhodný na mísení piškotového těsta, majonéz, dezertových krémů?
Na tento druh použijte pružnou míchací metlu. 

Je HEPA filtr omyvatelný?
HEPA filtr je omyvatelný za předpokladu, že před jeho opětovnu instalací bude důkladně vysušen. Při jeho vizuelním opotřebení je nezbytné hepa filtr vyměnit, ideálně každé 3-6 měsíců.

Zapomenutý PIN
Pokud se aplikace dotazuje na PIN kód a vy ho neznáte, je možné si nechat obnovit PIN kód naším servisním střediskem.

- cena dle platného ceníku servisního úkonu
- pro odblokování naším servisním střediskem je nutné dodat doklad o koupi koloběžky
 

Po dodatečné změně hodnoty v nastavení meteorologické stanici nefunguje wifi připojení.
/pro meteostanice SWS 12500 a SWS 9898/
Pokud jste udělali jakoukoli změnu, v nastavení menu meteorologické stanice je nutné opětovně vybrat a vyhledat wifi síť. Zkontrolovat všechny položky, zda jsou správně vyplněny, a na závěr vše uložit.

U mého modelu SES4040BK se nedokončí proces čištění a kontrolka nezhasne, co mohu udělat?
Během procesu čištění dochází k čištění systému pěnění mléka i páky A20, příp. filtrů A22 nebo A23, pokud jsou vloženy. Díky procesu důkladného čištění odstraníte i zbytky kávy a kávových olejů. Ujistěte se, že je spotřebič vypnutý a postupujte následovně:
1. Do zásobníku nalijte čistou, studenou vodu, cca 3 mm nad rysku maxima.
2. Do zásobníku na mléko nalijte vodu až po rysku maxima.
3. Otočte pákou trysky na mléko A8 doleva, abyste vyklopili trysku na mléko A16.
4. Stiskněte tlačítko zapnutí/vypnutí B1 k zapnutí spotřebiče. Spustí se proces nahřátí spotřebiče. Během této doby bude ovládací panel blikat.
5. Do spařovací hlavy A6 vložte páku A20 s prázdným nerezovým filtrem A22 nebo A23.
6. Pod vývod kávy a trysky na mléko vložte dostatečně velký hrnek nebo misku.
7. Jakmile je spotřebič zahřátý (ovládací panel A5 přestane blikat), stiskněte a podržte tlačítko automatického čištění B5 na asi 5 sekund. Tlačítko B5 se rozbliká a proces se spustí.
8. Po spotřebování vody ze zásobníku na vodu přestane tlačítko B5 blikat. Dolijte čistou vodu do zásobníku na vodu a tlačítko znovu stiskněte. Proces bude pokračovat propláchnutím.
9. Nechte spotřebič dokončit program. Jeho dokončení bude oznámeno zvukovým signálem.  Vylijte obsah šálku nebo misky. Ovládací panel bliká – přístroj se zahřívá. Jakmile ovládací panel přestane blikat, je přístroj opět připraven k výrobě kávy.  Vypláchněte nádobu na vodu a nádobu na mléko od zbytků čistícího roztoku. Pokud je to nutné, celý proces opakujte.

Aplikace hlásí"Laserová navigace zašpiněná, vyčistěte čočku a restartujte"?
Doporučujeme standardním podlahovým vysavačem odsát prach z obou čoček laseru a restartovat vysavač.

Můj vysavač je umístěn celou noc v nabíjecí stanici a i tak kontrolka stále problikává. Je to závada?
Při nabíjení vysavače indikátor stavu baterie bliká, dokud není baterie plně nabita. Stav nabití baterie se zobrazuje v průběhu vysávání. 

Brzdění motorem
Koloběžka je vybavena funkcí brzděním motoru. Motorová brzda „přední“ je nastavena tak, aby optimálně pomáhala brzdě mechanické „zadní“. Intenzita motorové brzdy nelze měnit, ani vypnout uživatelem.

Nejde dotáhnout mlýnek na kávu/ořechy.
K dotažení můžete použít větší sílu. Mlýnek musí být pevně usazen, aby nevibroval při mletí kávy / ořechů. Při dotažení zacvaknou západky, takže poznáte, že je mlýnek plně dotažen.


Robotický vysavač se zasekává na nohách stolů nebo židlí?  
Robotické vysavače se u nožiček stolů nebo židlí pohybují déle, protože je to úzká překážka, kterou napřed několikrát objedou, aby si ji lokalizovali. Nejedná se o závadu.

Na kávovaru SES 4900 mi stále svítí kontrolka odvápnění. Odvápnění jsem provedla, ale kontrolka stále svítí. Co mohu ještě udělat?
Po dokončení odvápňovacího procesu je nutno resetovat kontrolku odvápnění - viz návod k obsluze.

Na displeji kávovaru mi nesvítí kontrolka vody v nádržce, nedostatku kávy, ani vyčistění odpadní misky. Jedná se o závadu?
Zkontrolujte prosím, zda jste odstranili ochrannou folii, která je na displeji. Samolepka má na sobě nápis Make Hot Water Before First Use.

Co je třeba udělat po zakoupení uhlíkového filtru? 
Filtr je třeba vložit do nádoby s vodou alespoň na pět minut aby do sebe nasál potřebné množství vody. Následně bude připraven a je možné jej vložit do nádržky kávovaru. 

Co mám dělat  pokud svítí ikona - zásobník na kávovou sedlinu?
Pokud se tato ikona rozsvítí, je třeba zásobník vyprázdnit. Při zapnutém kávovaru vyjměte zásobník na kávovou sedlinu a vyprázdněte jej. Kávovar registruje dobu vyjmutí nádobky na kávovou sedlinu. Pokud je vyprázdnění provedeno u vypnutého přístroje, kontrolka po opětovném zapnutí přístroje bude svítit dále. 

Nemohu vyndat mísu ze základny. Co mám dělat?
V případě, že mísa byla do spodní základny utažena příliš na pevno a nyní nejde vyjmout, doporučujeme, aby jedna osoba držela robota a druhá manipulovala s místou tak, že pootočí mísou proti směru hodinových ručiček. 

Jak nastavím LED osvětlení na hubici, aby svítilo pořád? Od začátku svítilo osvětlení během vysávání neustále a teď se po pár sekundách po zapnutí vypne. 
Může jít o zaseknutý kartáč, netočí se (zhasnutím světel vysavač indikuje chybu). Vyjměte rotační kartáč, odstraňte všechny vlasy a další překážky, které mu brání v otáčení a vložte jej zpět. 

Zadní odpružení
Zadní nastavení odpružení u koloběžky SCOOTER TWO je nastaveno optimálně od výroby. Není možné toto nastavení měnit.

Když najede robotický vysavač ke dveřím či zdi, tak v aplikaci to vypadá, že jede stále rovně?
Přenos do aplikace je vždy o něco zpožděný, takže když se vysavač již otočí a jede jinam, v aplikaci jede ještě původním směrem. Jedná se o pár vteřin zpoždění, které je dáno přenosem signálu z vysavače na router a odtud do telefonu uživatele. Rychlost závisí i na síle WiFi a vzdálenosti od routeru.

Robotický vysavač nejde spustit stisknutím tlačítka, aby vysál celou místnost? Vysává chvíli na místě, ale dál už nepokračuje?
Doporučujeme robotický vysavač nabít a ponechat v nabíječce trvale zapnutý. Vysavač by měl být mimo vysávání trvale v nabíjecí stanici. Elektronika si řídí dobíjení tak, aby byl vysavač vždy připraven k vysávání, ale zároveň aby se zbytečně nenabíjel, pokud to není potřeba. Zákazníci se tedy nemusí obávat, že by přístroj spotřebovával el. energii zbytečně.

Dotažení předního uložení kloubu
Jízdou na nerovných površích dochází k povolení předního uložení. Je tedy nutné průběžně kontrolovat stav.

- povolte inbusové šrouby na přední m uložení pod mechanismem sklápění
- sklopte řídítka do transportní ho stavu
- sejměte krytku uprostřed kloubu (vrchní straně)
- dotáhněte inbusovým klíčem uložení tak, aby bylo možné řídítky plynule otáčet a zároveň vůle v krku uložení byla minimální
- vraťte krytku šroubu, srovnejte řídítka a dostatečně dotáhněte boční šrouby předního uložení

Jak mám připravit tyčový vysavač na vytírání?
Do nádržky na vodu, nalijte vodu a navlhčete mopovací hadřík. Díky tomu, bude vysavač vytírat okamžitě, nikoliv až po nasátí hadříku. 

Na stránkách je uvedena jiná informace o objemu mísy než jaká je označena v nádobě. Jaký je tedy skutečný objem?
V popisech na webových stránkách i v návodu je uváděn maximální objem nádoby. Doporučené množství vlévaných tekutin  je vyznačeno ryskou na vnitřní straně nádoby.

Do kávy se mi napustí  jen teplé mléko, pěna žádná. Kde může být problém?
Pokud automatický kávovar nevyrábí kvalitní mléčnou pěnu, je v první řadě nezbytné provést řádné pročistění hadičky nasávání mléka.


Je nutné, abych  s každým novým balením kávy, nastavoval hrubost mletí?
Ano, každá káva má jiné vlastnosti, proto je nezbytné hrubost mletí přizpůsobit při každém novém balení kávy, které do kávovaru nasypete. Hrubost nastavte na mlýnku za chodu. Obecně lze říci, že čím je káva tmavší, tím hrubší mletí lze doporučit.

Je v pořádku, že při použití mixéru je současně v běhu i zařízení určené pro míchání těsta? 
Ano je to v pořádku, celý stroj má společný hnací motor.

Jaký je rozdíl mezi záruční dobou a životností baterií?
Záruční doba na baterie je 24 měsíců, životnost baterie je určena počtem cyklů nabití.

Seřízení a kontrola zadního brzdiče, výměna brzdových destiček.
O brzdy je nutné pečovat stejně nutně jako o ostatní komponenty elektrické koloběžky. Pro kvalitní seřízení kontaktujte váš cyklo-servis.

Seřízení brzd:
- na ruční páčce zašroubujte vymezovací šroubek na minimum a utáhněte kontra matku.
- na zadním brzdiči povolte inbusovým klíčem šroubek a povytáhněte lanko směrem dozadu tak, aby lanko bylo napnuté, ale zároveň aby brzdové destičky se nedotýkaly brzdového kotouče.
-vše řádně dotáhněte

Vyjmutí destiček z třmenu:
- odšroubujte celý třmen z vrchní strany těla koloběžky
- inbusovým klíčem povolte zátku na zadní straně brzdového třmenu a vyjměte destičky
- vložte nové originální brzdové destičky
- nasaďte třmen zpět na tělo koloběžky a šrouby zatím nedotahujte
- dotáhněte inbusovým klíčem zadní stranu brzdového třmenu tak, aby destičky dosedly na brzdový kotouč (třmen se srovná a bude v rovnoběžce s brzdovým kotoučem)
- dotáhněte šrouby brzdového třmenu k tělu koloběžky
- povolte zadní krytkou destičky tak, aby se nedotýkaly brzdového kotouče (0,5mm z každé strany)
- seřiďte lanko „seřízení brzd“ 

Aplikace píše, že vysavač má status "Offline" a nelze jej spustit pomocí aplikace. 
Do statusu "Offline" se vysavač přepne, pokud je slabý signál wifi. Doporučujeme přemístit základnu vysavače blíže k routeru. Může k tomu rovněž dojít, pokud se vysavač přestal z nějakého důvodu nabíjet (došlo k výpadku napájení, je povysunutý z nabíjecí základny, atd.)

Robotický vysavač uklidí jednu místnost a poté se mu nepodaří přejet do jiné místnosti, aby ji uklidil?
Problém může být výška prahu nebo lišty mezi místnostmi. Je to velmi individuální nejen podle výšky prahu ale i podle jeho náběhu např. ostrá hrana nebo zkosení.

Chyba „E“ při spuštění koloběžky
Pokud se Vám po zapnutí koloběžky objeví na displeji symbol „E“ bez čísla, tak pravděpodobně došlo
ke změně přednastavené hodnoty pro spuštění koloběžky z továrně nastavené hodnoty „16“ na jinou
hodnotu (15, 14, 13…). Níže uvedeným postupem můžete tuto hodnotu vrátit zpět.

Odstranění chyby „E“

1. Zapněte koloběžku multifunkčním tlačítkem
2. Ovladačem rychlosti [A] nastavte startovací hodnotu na číslo |15|
3. Krátce stiskněte brzdovou páčku [B] pro odemčení
4. Pokud se koloběžka neodemkne, opakujte postup popsaný v bodech 2) a 3) vždy s číslem
sníženým o 1 (postupně vyzkoušejte všech 15 možností nastavení)
5. Číslo, u kterého dojde k odemčení koloběžky si zapamatujte, abyste ho pro odemčení mohli
případně použít při dalším spuštění


Tip: pokud se po několika neúspěšných pokusech zobrazí na displeji odpočet času, tak pro urychlení
zapněte a vypněte elektrickou koloběžku a pokračujte ve výše uvedeném postupu.

Změna nastavení hodnoty pro spuštění koloběžky na jiné číslo (např. 16)

1. Ujistěte se, že koloběžka není v pohybu
2. Stiskněte a podržte ovladač rychlosti [A] na maximální úroveň a stiskněte 3x rychle po sobě
brzdovou páčku [B], dokud se na LCD panelu nerozblikají dvě čárky|--|.
3. Po rozblikání symbolu |--| ovladač rychlosti uvolněte.
4. Stiskněte a držte ovladač rychlosti [A] na úrovni |16|, stiskněte 1x brzdovou páčku [B] pro
uložení spouštěcí hodnoty |16|
5. Vypněte a následně zapněte koloběžku multifunkčním tlačítkem. Hodnota |16| byla uložena
pro každé další spuštění.

Co mám udělat, pokud má vysavač vysoký pištivý zvuk?
Zkontrolujte vroubkovanou hadici, na vývodu mezi podlahovou hubicí a zásobníkem na prach, kterou se nečistoty do nádoby na prach dostávají. Ke kontrole průchodnosti doporučujeme použít brčko nebo hadičku, které jsou pružné a dovedou tak průchodnost hadice ověřit.

Mohu mýt masomlýnek v myčce? 
Mlýnek nedoporučujeme mýt v myčce. Pouzdro a šroub jsou vyrobeny z hliníkové slitiny. Jedná se o zdravotně nezávadnou povrchovou úpravu, potaženou oxidovým filmem. Ochranný film je odolný vůči vysokým teplotám ale zničitelný alkalickými prostředky obsaženými v mycích prostředcích určených do myček nádobí. Tyto části omývejte teplou vodou s mycími prostředky určenými pro ruční mytí nádobí.

Mohu do kávovarů určených pro zrnkovou kávu použít kávu rozpustnou? 
Toto možné není, kávovar je určen pouze pro praženou zrnkovou  kávu. Při přípravě rozpustné kávy můžete přístroj použít na přípravu horké vody na zalití rozpustné kávy.

Je možné rozsekat led v mixéru?
Ano, je však třeba spustit mixér nejdříve na nižší rychlost.

Jak mohu postupovat, pokud se netočí přední drobná kolečka na podlahové hubici?
Vyjměte kolečka viz postup a očistěte osičky od namotaných nečistot

Robotický vysavač hlásí po spuštění „Cleaning of selected area completed“? V aplikaci napíše, že zadaná část je uklizena a vráti se nazpět nabíjet, ale přitom neuklidil?
Tímto způsoben se vysavač zachová ve chvíli, kdy uvedenou oblast neměl při posledním úklidu přístupnou. Doporučujeme dát Obnovit mapu. Tím se opět načte původní mapa bez překážky nebo zavřených dveří. Příště už tam vysavač zajede.

Robotický vysavač začal být hlučný? 
Doporučujeme jako první sundat boční kartáčky, očistit od vlasů a vláken kartáčky. Poté vyjmout a očistit hlavní kartáč i jeho uložení. Zároveň zkontrolovat pohledem i otvor nasávání za zásobníkem na prach – dostupné po vyjmutí zásobníku na prach a otočení vysavače spodní částí nahoru.  Pokud to nepomůže, je nutno rozebrat a vyčistit uvnitř. Turbína se může zanést (a silně se tím zvýší hluk) pokud je někdy vysavač spuštěn bez filtrace v zásobníku na prach. Tuto činnost však musíte přenechat autorizovanému servisu.

LED osvětlení na podlahové hubici přestalo svítit?
Zkontrolujte zda není blokován hlavní kartáč. V případě, že se kartáč nepohybuje, může problém signalizovat zhasnutím LED osvětlení na podlahové hubici.

Je nutné mít nasazené krytky na masomlýnku a mixéru, pokud jej nepoužívám? 
Pokud nebudou krytky na svém místě, robot se z bezpečnostních důvodů nespustí.

Můj mlýnek mele maso špatně a jde velmi ztuha. Co s tím mohu udělat?
Přední matici mlýnku utahujte velmi zlehka, aby nedošlo k natlačení šnekové části na silikonovou vložku, která má za úkol přitlačit nože do ideální pozice. Při přílišném utažení se nůž dře silně o mlecí šablonu.
 

Robotický vysavač se neumí pohybovat v prostoru podle zvoleného režimu. Zobrazená mapa, kterou vykresluje, neodpovídá půdorysu místností, ve kterých pracuje? 
To je způsobeno tím, že se vysavač někde zasekne, prokluzují kolečka (např. prahy nebo přechodové lišty) a tím se posune mapa. Doporučujeme očistit od prachu spodní senzory pod nárazníkem a ujistit se, že se robot nemůže někde zaseknout (namotat kabel nějakého přístroje, viset na prahu/liště, apod). Poté doporučujeme dát Obnovit mapu. Tím se opět načte původní mapa bez překrývání.

Robotický vysavač se nedaří  připojit k Wi-Fi? 
Následujte níže kroky pro spárování s WIFI:

• robot musí být zapnutý, nabitý a ve stavu stand by (tj. nic už nebliká)
• robota umístit mimo nabíjecí základnu
• vypnout ve smartphone mobilní data a spustit aplikaci
• vybrat daného robota 
• spustit aktivaci párování robota dle pokynů v aplikaci
• postupovat dále podle pokynů aplikace. 
• párování se dokončí a v aplikaci se objeví spárovaný vysavač.

  Pokud se Vám i nadále nedaří vysavač spárovat, kontaktujte naší zákaznickou linku. 

Jak lze naplánovat úklid na zvolený čas nebo zrušit naplánovaný úklid?
U přístrojů s aplikací je nejjednodušší zadávat plánování úklidu v aplikaci. Je to přehledné a jednoduché. 
Při plánování přes dálkové ovládání je potřeba si dát pozor na stisknutí tlačítka ON/OFF na konci akce. Pak se ozve správné hlášení a úklid je naplánován. Plánování se objeví i zruší ve spárovaném robotu.

Robotický vysavač uklízí chaoticky, jezdí neplánovaně a někde vynechává místa.
Doporučujeme zkontrolovat v menu dostupné aktualizace robota, zda se nenabízí nová verze. Pokud aktualizace nepomůže, vyměňte baterii - může být slabá a nedostatečně napájí navigaci.

Jak mohu nastavit češtinu u robotického vysavače SRV 9550? 
Aplikace svá hlasová hlášení řídí jazykem zvoleným v operačním systému vašeho telefonu. V případě volby českého jazyka v telefonu jsou všechna hlášení robota v češtině. V případě ostatních jazyků jsou hlasová hlášení jen v angličtině. 

Robotický vysavač se vrací do základny i přesto, že nemá vše uklizeno a není vybitý? 
Doporučejeme výměnu baterie.

Při párování vysavače s telefonem s oper.systémem iOS se vysavač ve fázi "Wifi connecting" nespojil automaticky.
Při párování s operačním systémem iOS je třeba provést manuální připojení k wifi síti vysavače. Aplikace vás připojením provede. V iOS není automatické připojení možné.

Naráží Váš vysavač do nábytku?
Doporučujeme očistit schodišťové senzory na spodní straně přístroje a ujistit se, že nárazník není zablokovaný.

Hlásí Váš robotický vysavač, že je přetížený levý/pravý kartáček, a že je třeba je vyčistit?
Sejměte boční kartáčky a očistěte je od vlasů a vláken. Očistěte i jejich osičky.

Vysaje Váš robotický vysavač jen místnost, kde má stanici a do jiných místnosti nezajede a vrátí se zpátky do stanice? 
Doporučujeme smazat mapu v robotovi a ujistit se, že jsou schodišťové senzory čisté (3 okénka vespod u nárazníku na spodní straně robota). Dejte Obnovit mapu, pokud je uložená mapa správná nebo nechte robota znovu naskenovat všechny místnosti.

Je možné robotický vysavač použít i v jiném poschodí než obvykle? Lze jej tatko použít na více místech?
Ano, některé modely jsou vybaveny funkcí "Multi mapping". Zvolte v Menu "Přidat novou mapu" a nechte vysavač naskenovat nový prostor. Poté mapu uložte. Při dalším vysávání vždy musíte zvolit, po které mapě se vysavač bude pohybovat. U modelů bez mapování vysavač jezdí "intuitivně" a nezáleží na prostoru, který vysává.

 Vypne se Váš robotický vysavač po chvíli vysávání s chybovou hláškou "Autonabíjení selhalo"?
Chybová hláška může být způsobena zanesením osičky hlavního kartáče nebo bočních kartáčů. Vysavač se pak velmi rychle vybije a nevrátí se na nabíječku. Doporučujeme jako první sundat boční kartáčky, očistit od vlasů a vláken kartáčky. Poté vyjmout a očistit hlavní kartáč i jeho uložení. Poté nechte vysavač nabít a spusťte jej znovu.

Robotický vysavač nevytírá a neubývá voda v nádobce a mop zůstává suchý?
Doporučujeme překontrolovat, zda je ventil nádobky v pořádku a není zalepený. Poté se v aplikaci ujistit, že je zvoleno mopování a jaká úroveň je zvolená. 

Je možné v aplikaci nastavit oblast, do které vysavač nebude zajiždět?
Vysavače, které si ukládají mapu místností, tuto možnost mají. V aplikaci se přidá tzv. zakázaná zóna.

Robotický vysavač nenajede na nízký tmavý koberec nebo tmavou dlažbu?
První verze těchto vysavačů nepodporují tmavé/černé koberce. Tato možnost je až od verze vyráběné od 2020/08

Je možnost používání aplikace na více mobilech pro jeden robotický vysavač?
Ano, robota je možno sdílet s ostatními uživateli. Funkci sdílení najdete v Menu / Sdílet zařízení.

Proč se nemohu přihlásit ke svému účtu?
Existuje několik možných důvodů:

• Nezadal(a) jste správnou e-mailovou adresu pro účet. Prosím, ověřte.
• Nezadal(a) jste správné heslo. Chcete-li provést reset, požádejte e-mailem o dočasné heslo a poté změňte heslo v nabídce aplikace.Po resetování hesla, překontrolujte i složku nevyžádané pošty 

Robotický vysavač hlásí chybu týkající se senzoru schodů? Bohužel chyba přetrvává i po vyčištěných daných senzorů. Tato chyba nastává vždy, když robot najede na velmi světlý povrch (například podlahu osvícenou přímým slunečním svitem).
Doporučujeme spustit vysávání poté, až bude slunce svítit do jiné místnosti nebo místnost zastínit. Ostré světlo a tmavý koberec první verze těchto vysavačů nepodporují. Tato možnost je až od verze vyráběné od 2020/08.

V mopovací nádržce mého vysavače, zaschl v dávkovacích tryskách saponát. Je možnost zakoupit náhradní mopovací jednotku?
Jako první pomoc doporučujeme naplnit vlažnou (ne horkou vodou) a nechat stát, aby se mohly zaschlé saponáty rozpustit. V případě potřeby opakovat 2-3x. Vždy nechat alespoň 24 hodin. Případně lze ještě nádobku postavit spodní stranou do umyvadla s vlažnou vodou, aby se rozpouštění urychlilo. V případě potřeby lze mopovací jednotku koupit jako díl v oddělení servisu - nd@fastcr.cz

U mého vysavače byla poškozena nabíječka nebo napájecí kabel?
Zařízení nepoužívejte. Abyste předešli jakémukoliv nebezpečí, musíte je nechat vyměnit autorizovaným servisem vysavačů.

Robotický vysavač vysává jen trochu nebo nevysává vůbec.
Zkontrolujte:

• zda není nádoba na prach plná a zda jsou filtry čisté
• zda nejsou boční kartáčky nebo hlavní kartáč blokovány / omezeny namotanými vlákny nebo vlasy
• zda nějaký předmět nebo smetí neblokuje sací otvor na spodní straně robotického vysavače.

Proč se můj vysavač nevrátí do dokovací stanice?
• Pokud zmáčknete tlačítko nabíjení,robot se zaparkuje do dokovací stanice. 
• Pokud robot nezačal s čištěním ze své dokovací stanice, nevrátí se k ní. V tomto případě se robot vrátí do svého výchozího bodu.
• Pokud robot vysává v režimu Spot (Lokalizovaný), robot se vrátí do výchozího bodu.
• Pokud se robot dostane zcela mimo dosah signálu wifi, může ztratit orientaci a nenajde základnu.
• Pokud je robot zvednut a položen zpět na zem, pokusí se sám sebe přemístit. Pokud to nedokáže, vrátí se do svého výchozího bodu.
• Pokud se robot zablokuje na nějaké překážce, přepíše si mapu, či dojde k jinému problému, který jej zastaví v úklidu, nevrátí se zpět na základnu. Je nutno jej manuálně přemístit a obnovit mapu z uloženého záznamu.

Automatické nabíjení mého vysavače nefunguje správně.
Můžete provést následující úkony:

• Vypněte a znovu zapněte hlavní vypínač.
• Odpojte kabel a znovu jej připojte k nabíjecí stanici.
• Ujistěte se, že nabíjecí kontakty nejsou zanesené, a poté otřete hlavní tělo a nabíjecí stanici vlhkým hadříkem. Nezapomeňte předtím odpojit nabíjecí stanici  od napájení,  vypnout hlavní vypínač a robota poté pečlivě osušit.
• Zkontrolujte, zda v blízkosti nabíjecí stanice nejsou žádné překážky, jako je reflexní předmět, židle apod.

Pokud ani po těchto krocích automatické nabíjení stále nefunguje, obraťte se na autorizovaný servis, který opravuje robotické vysavače.

Je bezpečné, když se nabíjecí adaptér zahřívá?
Je to obvyklé. Vysavač může zůstat připojen k dokovací stanici bez jakéhokoli rizika.
Upozornění: používejte pouze originální nabíječku dodanou s robotickým vysavačem.

Můj robotický vysavač se nespustí.
Zkontrolujte následující:

• Zda je hlavní spínač robota zapnut.
• Zda svítí kontrolka hlavního vypínače na horní straně vysavače. Pokud ne, nabijte robota v dobíjecí stanici, nebo připojením napájení přímo na robota, pokud robot takovou zásuvkou disponuje.

Můj robotický vysavač se nepohybuje.
Zkontrolujte prosím zda:

• Pod koly nejsou žádné překážky.
• Robot není blokován kvůli rozdílům v úrovni podlahy.
• Není v aplikaci zobrazena nějaká chybová zpráva. 

Můj vysavač nerozpoznal schodiště a mezery.
Můžete provést následující úkony:

• Dbejte na to, aby do 10 cm od schodiště/mezery nebyly žádné překážky.
• Okénka senzorů otřete suchým hadříkem.

Pokud problém přetrvává i po těchto krocích, obraťte se na autorizovaný servis provádějící opravy robotických vysavačů.

Centrální kartáč robotického vysavače nefunguje správně. 
Ujistěte se, že kartáč není zablokovaný. Vyčistěte kartáč od zamotaných vlasů a vláken.
Pokud je kartáč poškozený, vyměňte jej za nový. 

Můj vysavač nevysává stejně dobře jako předtím / vydává hluk.
Můžete provést následující úkony:

• Zkontrolujte, zda není ucpaný vstupní kanál.
• Zkontrolujte, zda je zásobník na prach správně namontován.
• Vyprázdněte zásobník na prach, pokud je plný.
• Vyjměte centrální kartáč a vyčistěte jej.
• Ujistěte se, že je centrální kartáč správně usazený.
• Zkontrolujte, zda není ucpaný filtr.

Pokud problém přetrvává i po těchto krocích, obraťte se na autorizovaný servis provádějící opravy robotických vysavačů.

Proč se motorem poháněný kartáč zastavil?
Došlo k jeho zablokování díky namotaným vlasům nebo vláknům. Je potřeba kartáč vyjmout, očistit, vyčistit i uložení kartáče a řádně jej uložit zpět
Kartáč se mohl zablokovat díky delšímu vlasu koberce, který právě vysával. Uvolněte jej a spusťte znovu vysavač. Bude pokračovat od místa, kde došlo k zablokování.

 Co jsou chybová hlášení?
Robot může při výskytu problému odesílat prostřednictvím aplikace upozornění / chybová hlášení, nebo chybové kódy v závislosti na modelu. 
Další podrobnosti o chybových kódech a řešeních najdete v uživatelské příručce.

Co dělat v případě, že přístroj nefunguje?
Pokuste se zařízení zapnout dle postupu uvedeného v návodu k obsluze a zkontrolujte, zda je zásuvka funkční (např. k ní připojte jiné zařízení). Pokud je zásuvka funkční, ale zařízení přesto nefunguje, nepokoušejte se ho rozmontovat ani opravit ale kontaktujte zákaznické centrum.

Proč můj chytrý telefon již není spojen s mým robotem?
Nejprve zkontrolujte, zda je robot připojený k vaší síti WiFi - tento status indikuje kontrolka na panelu robotického vysavače.

Pokud kontrolka nesvítí, robot již není připojen k vašemu routeru. Zkontrolujte internetové připojení vašeho routeru. Pokud je připojení navázáno, restartujte robota. Vypněte jej hlavním tlačítkem a poté opět zapněte. Nechte robota znovu projít úvodní nastavení. Počkejte dvě minuty, než se robot připojí.
Pokud robot není připojen ani po dvou minutách, můžete celý proces konfigurace provést znovu prostřednictvím aplikace - párování robotického vysavače. 

Jak mohu resetovat vysavač?
Pokud je robot zapnutý, musí být nejprve vypnut hlavním vypínačem.
Robot pak může být resetován opětovným zapnutím hlavního vypínače. Poté robot oznámí, že byl resetován (v závislosti na modelu vysavače) a přepne se do stand-by režimu.

Co mám dělat, pokud se při párování vysavače s telefonem se zobrazuje zpráva, že v síti není k dispozici internet? 
Tento stav je normální, protože jste připojeni k zařízení, které nemá připojení k internetu.
U některých chytrých telefonů se po připojení k WiFi zařízení může zobrazit zpráva s výzvou k potvrzení, že chcete zůstat v této síti bez připojení k internetu. Aby bylo spojení úspěšné, musíte odpovědět, že se přesto chcete připojit k této síti.

Proč se mému robotickému vysavači nedaří najít stanici základny?
Zkontrolujte následující prvky:

• Nabíjecí stanice se nesmí nacházet na koberci.
• Nabíjecí stanice nesmí být vystavena slunečnímu svitu a nesmí se nacházet v blízkosti tepelného zdroje.
• Dbejte na to, aby ve vzdálenosti nejméně 0,5  m vlevo a  vpravo a  nejméně 1,5  m před základnou nebyly schody nebo překážky, které by bránily vysavači vyhledat nabíjecí základnu a  úspěšně zaparkovat. Zadní část 
základny je vhodné umístit ke zdi nebo nábytku.Pokud ne, přemístěte nabíjecí stanici nebo předměty v její blízkosti.
• Je zástrčka adaptéru správně zapojena do nabíjecí stanice? Pokud ne, zapojte zástrčku adaptéru do nabíjecí stanice.
• Je kabel adaptéru zapojen do zásuvky? Pokud ne, zapojte adaptér do zásuvky.
• Nachází se v blízkosti stanice nabíjecí základny nějaký předmět? Pokud ano, odstraňte všechny předměty okolo nabíjecí stanice.
• Nachází se v blízkosti svorek nabíjecí stanice nějaké předměty? Pokud ano, odstraňte všechny předměty na svorkách nabíjecí stanice.

Pokud se robotickému vysavači ani po kontrole všech těchto prvků nedaří najít stanici základny, nechte ho zkontrolovat autorizovaným servisem vysavačů.

Nedaří se mi  napárovat můj telefon Samsung k robotickému vysavači.
Připojení k aplikaci na Modelu rob. vysavače verze EUE3 je rozdíl od předchozí verze EUE2, a to právě v komunikaci s telefonem. Pro připojení k telefonu totiž mobil musí podporovat 5G, jinak telefon vysavač nevidí. Stačí jednou přihlásit vysavač do domácí sítě (pomocí 5G), potom tam již zůstane napořád. Vysavač nepotřebuje 5G pro komunikaci s WiFi routerem, ale pouze na první připojení s mobilní aplikaci. Tento problém nastává u mobilních telefonů Samsung.

K jaké WiFi síti se moje zařízení dokáže připojit?
Naše výrobky jsou kompatibilní se všemi operátory a většinou routerů na trhu.
Ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz můžete zařízení připojit k jakémukoli typu WiFi s šifrováním WEP, WPA a WPA2.
Některé modely se mohou připojit i k síti ve frekvenčním pásmu 5GHz - více informací získáte v aplikaci pro příslušný model vysavače.

Upozornění:
Wi-Fi síť s názvem a/nebo heslem, které obsahuje speciální znaky, neumožní připojení vašeho robotického vysavače.

Proč nefunguje spojení mezi mým robotem a sítí WiFi?
Zkontrolujte, zda je vysavač se základnou umístěn v místě s dostatečně silným signálem. V případě potřeby jej přemístěte blíže k routeru. 

V seznamu WiFi nenacházím WiFi síť vysavače.
Zkontrolujte prosím následující prvky:

• 5GHz síť?
Váš chytrý telefon může používat síť 5 GHz a zařízení ji nemusí detekovat.
Řešení: váš chytrý telefon může zůstat v 5GHz síti, ale zařízení musí být připojeno k 2,4GHz síti. Proto byste měli při párování přepojit telefon do sítě 2,4 GHz. Párování bude fungovat, i když se poté vrátíte s telefonem do sítě 5 GHz.

• Ujistěte se, že váš bezdrátový směrovač buďto používá pásmo 2,4 GHz, nebo se jedná o dvoupásmový směrovač, který je nakonfigurován pro podporu pásma 2,4 GHz. 

• Skrytý název sítě?
Odkryjte název sítě v průběhu párování, aby se přístroj mohl připojit. 

Jak připojím své zařízení k WiFi?
V závislosti na vašem modelu robotického vysavače postupujte vždy podle pokynů v příslušné aplikaci. Ujistěte se, že máte staženou správnou aplikaci pro váš model vysavače. Tato informace je vždy uvedena v návodu.

Jak zkontrolovat, zda je telefon připojen na WiFi?
Můžete přejít do nastavení svého chytrého telefonu a zkontrolovat, zda je váš chytrý telefon připojen k domácímu WiFi. Vaše domácí WiFi musí mít připojení k internetu.

Přepisuje se Vám mapa pokojů?
Doporučujeme dát Obnovit mapu. Vysavač si načte uloženou mapu z předchozího naskenování. Pokud to nepomůže, je třeba znovu naskenovat byt, aby měl robot celou plochu. Povšimněte si jaká překážka robota zastavila (lze usuzovat z místa, odkud se mapa rozdvojuje) a překážku mu odstranit, nebo mu tam nepovolit vjezd magnetickou nebo virtuální zeďi.

Je možno robotický vysavač použít v jiném bytě, a pak jej vrátit zpět? 
Pokud je vysavač  v jiném bytě, je nutno robota spárovat s WiFi dostupnou v tom místě, kde se robot aktuálně nachází. Je tedy potřeba provést reset připojení k WiFi (zahájit nové párování podle pokynů v aplikaci). Svůj mobilní telefon připojte na WiFi v novém místě, vypněte mobilní data a zahajte nové párování s robotem. Pak bude vše fungovat standardně. 
Pokud by problém přetrval, zákazník může odinstalovat a znovu nainstalovat aplikaci a přihlásit se svým uživatelským účtem.

Lze vysavač používat ve více patrech?
Vysavač je možno používat ve více poschodích na stejné wifi síti.

Které látky není vhodné vysávat?
Nevysávejte vlhké povrchy, jakékoliv tekutiny, horké předměty (žhavý popel, cigarety), velmi jemné materiály (sádru, cement, popel atd.), velké ostré odpadní předměty (sklo), škodlivé látky (ředidla, brusiva atd.), agresivní látky (kyseliny, čisticí přípravky atd.), hořlavé a výbušné látky (na bázi ropy nebo alkoholu).

Kam mohu umístit nabíjecí stanici robotického vysavače?
Stanici nabíjecí základny umístěte ke stěně, na rovnou podlahu a tak, aby ji robotický vysavač mohl snadno nalézt.
Na daném místě se nesmí nacházet žádné překážky (ani koberečky).  Dbejte na to, aby ve vzdálenosti nejméně 0,5  m vlevo a  vpravo a  nejméně 1,5  m před základnou nebyly schody nebo překážky, které by bránily vysavači vyhledat nabíjecí základnu a  úspěšně zaparkovat. Zadní část základny je vhodné umístit ke zdi nebo nábytku. Pokud stanici umístíte do rohu nebo pokud bude obtížné ji nalézt, robotický vysavač ji nebude moci nalézt.
Napájecí kabel stanice základny uložte podél stěny.
Více informací naleznete v pokynech v uživatelské příručce.

Je třeba nechat nabíjecí stanici neustále zapojenou do zásuvky?
Ano, nabíjecí základnu ponechte stále zapojenou (pokud nabíjecí stanice není aktivována, není dostupná funkce automatického dobíjení). Není třeba se obávat zvýšení spotřeby elektřiny. Elektronika rozezná dobití baterie a nájení přeruší, při poklesu napětí baterie jí opět dobije. Váš vysavač tak bude vždy plně připraven k provozu.

Identifikuje můj robot schodiště, aby se zabránilo jeho pádu?
Ano, váš robotický vysavač je vybaven senzory proti pádu, které detekují schody a mezery.
Mohou však nastat situace, kdy senzory nejsou tak účinné. Účinnost senzorů mohou ovlivnit například zakřivené hrany schodiště, koberce vedle schodů, kluzké povrchy či překážky.
Vždy dbejte na to, aby senzory na spodní straně přístroje byly očištěné od pracu a mohly fungovat bezvadně.

Mám místnost před vysáváním pomocí robotického vysavače nějak připravit ?
Před spuštěním robotického vysavače se ujistěte, že v daném prostoru nejsou žádné překážky, napájecí kabely, oblečení nebo jiné potenciálně nebezpečné předměty, které by se mohly namotat na boční kartáče nebo na hlavní kartáč a způsobit tak poruchu zařízení nebo jinou nehodu.

Mohu svůj robotický vysavač nabíjet, i když je hlavní vypínač vypnutý?
Hlavní vypínač robotického vysavače ponechte zapnutý, aby elektronika mohla řídit nabíjení vysavače a udržovala připojení k WiFi síti. Jinak by vysavač nebyl připraven k použití pomocí aplikace. 

Které režimy ovládání mohu nastavit pro svůj robotický vysavač?
Robotické vysavače mají různé režimy vysávání. Bližší informace, jsou uvedeny v návodu k použití.

Jak pozastavit čištění?
Přerušit vysávání můžete buď pomocí tlačítka na vysavači, nebo v apliakci pro váš vysavač nebo na dálkovém ovládání.

Jak mohu poslat robot do dokovací stanice?
Pro přerušení probíhajícího úklidu stiskněte příslušné tlačítko v aplikaci nebo na dálkovém ovládání. V návodu k obsluze najdete postup pro přerušení přímo na vysavači - závsí na modelu. Poté stiskněte tlačítko Domů / Nabíjení v aplikaci, na dálkovém ovládání nebo panelu vysavače (pokud je na panelu toto tlačítko k dispozici - liší se podle modelu). Robot se vrátí na nabíjecí základnu.

Jak zjistím, že je můj vysavač plně nabitý?
Některé modely tuto skutečnost oznámí hlasově, informaci získáte v aplikaci a o nabití vás také informuje status kontrolky na panelu vysavače - pokud nebliká, je vysavač nabitý. 

Kde bych měl robotický vysavač uchovávat, když jej nepoužívám?
Robotický vysavač vždy ponechávejte v dokovací stanici, i když jej delší dobu nepoužíváte.
Pokud chcete robot na delší dobu odstavit, můžete jej uložit mimo dokovací stanici na chladnější a suché místo. Ujistěte se, že je robot vypnutý a jeho baterie je plně nabitá. Každé 3 měsíce nechte baterii znovu nabít.

Proč došlo k tomu, že se musím znovu přihlásit do aplikace? 
To se může stát, např. při automatických aktualizacích aplikací ve vašem smart phone. Přihlaste se svým přihlašovacím ID a heslem a svůj robotický vysavač budete mít opět k dispozici.

Jak mám postupovat v případě, že došlo k poškození nabíjecí stanice?
Zařízení odpojte od napájení vytažením přívodního kabelu ze zásuvky. Zařízení nepoužívejte. Nedotýkejte se svorek, abyste předešli jakémukoliv nebezpečí. Zařízení nechte vyměnit autorizovaným servisem vysavačů.

Kdy je třeba vyprázdnit nádobu na prach robotického vysavače?
Nádobu na prach vyprázdněte po každém použití. Nádobu očistěte hadříkem.

Jak často mám čistit centrální kartáč?
Doporučuje se čistit centrální kartáč po každém použití vysavače. 
Vždy je potřeba odstranit namotané vlasy, nitě, provázky apod.

Jak často mám čistit filtr?
Doporučuje se čistit hepa filtr po každém vysávání. Filtr vysajte podlahovým vysavačem.

Jak často mám čistit kolečka?
Levé, pravé i přední kolečko je potřeba čistit alespoň jednou týdně, podle četnosti vysávání, aby se odstranily zamotané vlasy a nitě. Přední kolečko je možné vyndat a odstanit z něho tak namotané nečistoty.

Jak často mám čistit senzory robota?
Podlahové senzory překontrolujte po každém vysávání.

Mohu použít čisticí prostředky k čištění robota nebo jeho částí?
K čištění robotického vysavače nepoužívejte žádné čisticí prostředky. Doporučujeme použít jen vlhký hadřík a poté otřít do sucha.
 

Jak často mám vyměňovat filtry?
Doporučujeme měnit filtr na jemný prach a pěnový filtr každých 6 měsíců.

Jak často mám vyměňovat boční kartáče?
Boční kartáče by měly být vyměněny za nové každých 6 měsíců, v závislosti na četnosti vysávání. Určitě je vyměňte vždy, když jsou opotřebované. Při opotřebení se snižuje jejich čistící účinek.

Vysavač při spuštění vrže
Je třeba překontrolovat hlavní kartáč, zda na něm není něco namotáno.

Lze vysavač použít i bez aplikace? 
Ano na základní ovládání postačí ovladač. Pokud je ale nainstalována aplikace, zákazník vidí ,kde se vysavač nachází, vysavač ho upozorní kdy je třeba vyměnit opotřebovaný náhradní díl.... U některých robotických vysavačů může navíc vymezit zakázané zony, a další funkce.

Co znamená hotspot 101?
Jedna z příčin může být nesprávností zadané sítě, zvláštním znakem nebo příliš dlouhým názvem sítě. Maximální počet znaků je 32.

Při výpadku proudu začne robot jezdit po místnosti  dokud se nevybije.
Při zrátě konektivity se základnou se takto chová každý robot.

Je možné vytírat i dřevěnou podlahu?
Ano, je možné vytírat všechny druhy podlah.

Jakou aplikaci mám stáhnout? 
V návodu na vysavač je QR kod,dle toho stáhnete správnou aplikaci. Do emailu přijde aktivační kod, je třeba překontrolovat i spam.

Jde nastavit individuální čas úklidu?
Ano, v aplikaci je možné si nastavit přesné hodiny a dny úklidu.

Aplikace hlásí laser sencor error.
Do Laserového navigačního modulu zapadla nečistota, vysajte horní část vysavačem a protočte horní část Laseru.

Proč není nikde uveden sací výkon robota? 
Sací výkon se u akumulátorových vysavačů neuvádí.

Umí vysavač plynule přejet z tvrdé podlahy na kusový koberec.
Ano, vysavač nemá problém s tímto přechodem.

Jak připravit robotický vysavač na vytírání?
Do nádržky na vodu, nalít vodu a navlhčit mopovací hadřík. Díky tomu, bude vysavač vytírat okamžitě a ne až po nasátí mopu. 

Přední kolečko je zablokované.
Doporučujeme přední kolečko vyčistit.

Nedaří se mi napárovat můj telefon k robotickému vysavači.
Párování provádějte s vysavačem vyjmutým z nabíjecí stanice.
Zrušit
máte v porovnávání -
Porovnat